Чому собаки нюхають один одного під хвостом?

Нам може здаватися дивним і смішним, коли собаки обнюхують один одного під хвостом, але для цього ритуалу є вагома причина. Це дозволяє вихованцям дізнаватися один про одного всю необхідну інформацію, яка допомагає їм жити і виживати. Обнюхування попи один одному для собак схоже на рукостискання для людей.

Неймовірний нюх Собак в 10 000-100 000 раз краще людського. У собак добре виражений периферичний відділ додаткової нюхової системи, яка називається органом Якобсона (вомероназальний орган), який дозволяє їм ігнорувати запах фекалій, коли вони нюхають задню частину іншого собаки. Замість цього вомероназальний орган вловлює щось важливіше. По обидва боки від ануса собаки знаходяться спеціальні залози (Параанальні залози), що виділяють пахучий секрет, що містить унікальну інформацію про тварину. Це те, що найбільше цікавить собак під хвостом у родичів. 

Хімічні речовини в секреті говорять собакам дуже багато один про одного. Вони допомагають їм дізнатися, чи є інша собака кабелем або сукою, який її вік, що вона їсть, наскільки вона здорова і навіть в якому зараз настрої. Секрет з параанальних залоз також дозволяє тваринам визначити знайомі вони чи ні. Все це допомагає собакам вирішити, як їм себе вести. Так собаки вперше дізнаються один одного!