qg5buamrxmvuc63ede2t65835cms0alw

Мастифи – величні, гармонійні собаки з почуттям власної гідності. Спокій, терпіння, добрий характер і послух мастіфа поєднуються з безмежною сміливістю, силою та завзятістю.

Коротка інформація

 • Назва породи: Англійський мастиф
 • Країна походження: Великобританія
 • Вага: собаки близько 72 кг, суки близько 68 кг
 • Зростання (висота в загривку): собаки від 76 см, суки від 69 см
 • Тривалість життя: 9-11 років
rnugyft96u8jkkgolq0jpuqcunquefqp

Основні моменти

 • У представників породи варто повчитися спокою та непохитності: цих значних собак складно вибити з колії.
 • Мастифи відрізняються сильною прихильністю до господаря і висловлюють своє кохання «закликом» обійнятися і разом поніжитися на дивані.
 • Між додатковою прогулянкою та відпочинком у теплі сімейного вогнища «англійці» оберуть друге: ці собаки славляться затятими домосідами.
 • Незважаючи на доброту та чуйність, з представників породи виходять чудові охоронці.
 • Англійські мастифи не підходять сім’ям з маленькими дітьми та людям, які ведуть надмірно активний спосіб життя.
 • При своєчасній соціалізації ці собаки непогано співіснують з іншими домашніми вихованцями, зрідка суперничаючи з тваринами своєї статі.
 • Вивчення команд – аж ніяк не пріоритет породи, тому для плідного дресирування доведеться докласти зусиль.
 • Домінантний характер і природна впертість – головні причини, через які англійські мастифи не підходять новачкам.

Зовнішній вигляд

Англійський мастиф – це дуже великий, імпозантний собака. Незважаючи на свої значні розміри, вона виглядає гармонійно та пропорційно. Висота мастифа в загривку може досягати 70 см, а вага – 85 кг.

Довжина тулуба собаки перевищує показник висоти в загривку приблизно на 12%, тому мастиф виглядає дещо важко. Пропорційність собаки – це одна з найважливіших характеристик кращих представників породи, так як недостатньо створити просто велику собаку, необхідно, щоб вона була статною і гармонійною. 

sn7jvh62225qbbc8if4sjcpzildfm15l

У мастифа потужне, мускулисте тіло з розвиненими грудьми та прямими, потужними кінцівками. Голова велика, широка у черепній частині, з вираженими надбрівними дугами та шкірними складками. Вуха тонкі, широко поставлені. Перехід від чола до морди різкий, практично вертикальний, морда коротка та широка. Невеликі, широко поставлені очі коричневого чи горіхового кольору. Ніс великий, плоский і широкий. Зуби міцні, розвинені, прикус кліщеподібний або ножиці, нижня щелепа може видаватися вперед. Хвіст досить великий, посаджений високо, у спокійному стані опущений вниз, під час руху на рівні спини. 

Шерсть мастифа коротка, блискуча, не жорстка, з підшерстком. Забарвлення: абрикосовий, тигровий, палевий. Морда, вуха, ніс завжди мають бути чорними.

Характер

Мастифи тепло і трепетно ​​ставляться до господаря та членів сім’ї. По відношенню до оточуючих вони також дуже дружелюбні. Мастифи тягнуться до дітей, легко встановлюють з ними контакт та оберігають від неприємностей. Ці собаки дуже слухняні та врівноважені. Вони поводяться спокійно, нікому не докучають і, швидше за все, мирно посапуватимуть під ваші задушевні бесіди.

У той же час мастифи – це чудові сторожа, які одним своїм виглядом відбивають у злочинців будь-яке полювання проникнути до будинку. Незважаючи на свою добродушність, при необхідності мастиф на всі груди встане на захист господаря та членів сім’ї і стоятиме до останнього.

Важливо розуміти, що прояв позитивних якостей породи – наслідок правильного виховання та змісту. Якщо собака невміло виховується у несприятливій атмосфері, він може бути закритим і навіть агресивним.

Смішно, але мастифи просто ненавидять участь у виставках. На виставках цим собакам нецікаво та нудно. Напевно, вони терпляче переносять їх, аби порадувати улюблених господарів. Мастифи є собаками для шоу. Це повільні, трохи ліниві вихованці, які славі на сцені воліють солодкий сон біля каміна, що горить.

zgulu3lxs36l4qb699sh0lqoyttei7aa

Здоров’я

Мастифи – великі собаки із сильним імунітетом. Однак у них є схильність до низки захворювань:

 • ліктьова дисплазія, дисплазія тазостегнових суглобів,
 • кардіоміопатія,
 • різні очні та шкірні захворювання,
 • алергічні реакції.

Великі габарити собак не дозволяють утримувати їх у квартирі, проте для просторого заміського будинку мастифи – ідеальний варіант. Середня тривалість життя мастифів – 8-10 років. При правильному утриманні та догляді мастифи можуть прожити до 15 і більше років.

Історія

Історія породи своїм корінням сягає в глибоку давнину. Вважається, що предками мастифів були мастифи Тибету, колись поширені на території Єгипту, Вавилону, Персії, Ассирії та Греції. 

Назву «мастиф» порода отримала у Римі, де гігантські, сміливі собаки використовувалися у гладіаторських боях. У Великій Британії предки мастифів з’явилися завдяки кельтським племенам, які привели собак із собою.

У 11 столітті великі чорні мастифи використовувалися для полювання на різних тварин і як наглядачів за рабами. За збереженими даними на полюванні один мастиф оцінювався як 20 гончаків і хортів, а на війні цей собака заміняв собою як мінімум двох чудово навчених воїнів. 

Мастифи вважалися елітними собаками. За їх утримання платили податок, і бідні люди не могли дозволити собі утримання цієї породи.

Цілеспрямовано племінним розведенням чистокровних мастифів стали займатися в 15 столітті, під час правління Тюдорів та Стюартів.

Після заборони цькування 1835 року попит породу різко впав, і населення мастифів значно зменшилася. У 1872 році було засновано Клуб любителів мастифів. Головною його метою було відтворення породи. А до 1883 року сформувався сучасний тип староанглійського мастифу.

Трагічні події Першої та Другої світової практично стерли породу з лиця землі. Після Другої світової у світі налічувалося лише 14 англійських мастифів. Рятуючи ситуацію, селекціонери продумали чіткий план відновлення та вдосконалення породи, задіявши при цьому американських собак. На щастя, їм це вдалося і сьогодні мастифи популярні у всіх країнах.