собака біга за хвостом

За своєю природою собаки грайливі, і вони нерідко ганяються за всім, що рухається, в тому числі і за своїм хвостом. Однак така поведінка може сигналізувати про проблеми, якщо ставати нав’язливим, призводить до травми або порушує повсякденне життя вашої собаки. Якщо ви помітите, що не можете відвернути собаку від погоні за хвостом, або ви вважаєте, що це відбувається занадто часто, вирушайте до свого ветеринара. Цілком можливо, що існують медичні проблеми, які необхідно лікувати.

Чому собака ганяється за хвостом?

Існує ряд причин, за якими собака переслідує свій хвіст. Це може бути просто проявом грайливого темпераменту або короткого періоду в щенячьем віці. Однак важливо встановити причину на ранньому етапі, щоб ви могли зрозуміти, чи потрібне допомога ветеринара.

Ось деякі з основних причин такої поведінки:

Порода і вік

У деяких порід є генетична схильність до компульсивному поведінки, наприклад до переслідування свого хвоста. Вік вашої собаки також може бути фактором. Раптова гонка за своїм хвостом нерідко зустрічається у літніх собак і часто сигналізує про психологічні або фізичні проблеми. Однак у цуценят це може бути нешкідливим проявом гри.

Увага

Собаки – соціальні тварини, і немає нічого, що вони люблять більше, ніж увагу свого господаря. Якщо собака зрозуміє, що, переслідуючи хвіст, вона привертає увагу господаря, її поведінку, швидше за все, збережеться. Навіть негативне увагу, таке як догана собаці, може подіяти як тригер.

надлишок енергії

Часто переслідування хвоста списують на нудьгу, однак, як правило, причин в недостатньому рівні фізичної активності. Якщо ваша собака потребує аеробних вправах, вона може поганятися за хвостом, щоб виплеснути енергію. У цьому випадку поведінка має припинитися при підвищенні рівня фізичної активності.

Травма, пошкодження

Якщо тварина отримала травму хвоста (наприклад, його прищемили дверима), вона часто намагається полегшити дискомфорт, переслідуючи і кусаючи його. Інші поверхневі стану, такі як подразнення шкіри або укуси паразитів (наприклад, бліх), також можуть викликати таку поведінку.

тривога

Біг за хвостом також може бути симптомом занепокоєння або психологічної проблеми. Поведінка зазвичай починається з того, що собака переслідує хвіст після травми або роздратування. Оскільки це поведінка заспокоює собаку, воно може швидко стати звичною реакцією на всі інші стреси, навіть після того, як хвіст зажив або роздратування минуло. Хоча ця форма тривоги важко піддається лікуванню, її можна в деякій мірі запобігти, якщо припинити на ранній стадії.

Медичні причини

Існують деякі неврологічні стану, через які собака може кружляти або переслідувати свій хвіст. У рідкісних випадках надмірна погоня за хвостом пов’язана з епілепсією.

Що робити, якщо це відбувається занадто часто?

Не звертайте уваги (позитивне чи негативне) на поведінку – краще його ігнорувати. Збільште рівень фізичної активності вашої собаки. Для деяких собак поведінку зникне природним чином, для інших може знадобитися ветеринарна допомога. Якщо така поведінка стає більш частим або зберігається довше тижня, зверніться до ветеринара. Зазвичай собакам проводять кілька діагностичних тестів, щоб виключити основні медичні причини, включаючи неврологічні розлади, травми і алергію. Якщо причина є психологічною, може знадобитися більш комплексне лікування.