volkosob-1
🐶 КраїнаРосія
🐶 Тривалість життя20-25 років
🐶 ВисотаПси: 62-67 см
Суки: 62-67 см
🐶 ВагаПси: 40-50 кг
Суки: 40-50 кг
🐶 Довжина вовнидовгошерста
🐶Колірчорний сірий
🐶Ціна300 – 700 $

Історія

Вовкособ – не зовсім офіційна назва не зовсім звичайної породи собак. Не зовсім офіційне, тому що цю породу, власне кажучи, досі так і не визнали в жодній міжнародній організації, і навіть у Російській Федерації Собак. Чим же така незвичайна ця порода?

Навіть із назви зрозуміло, що вовкособ – це суміш собаки та вовка. Тобто, це не те, що колись предки у вигляді вовків і німецьких вівчарок спарилися разом, і до сьогоднішнього дня собаки спаровувалися між собою. Ні. Фактично, кожна нова особина, в ідеалі, повинна походити від спарювання між собакою і вовком, хоча, бувають особини, які навіть у 3-му поколінні показували перевагу в головних властивостях (нюх, розум, витривалість та ін) над звичайними собаками.

Відповідно, можете собі уявити, які якості несе чистокровний вовкособ у першому поколінні. Насправді ідея не нова – і в минулі століття, і зараз подібні породи є і в інших місцях земної кулі. Вовкособ – це російська назва російських гібридів собаки та вовка, але відомі також чехословацька вовча собака та вовча собака Сарлоса. Обидві, до речі, від схрещування німецької вівчарки із вовками.

Взагалі позитивні результати таких експериментів зустрічаються рідко, тому що лише близько 5% гібридів можуть бути приручені людиною – решта 95% дика, агресивна і може мати аномалії розвитку. Вовкособ, як порода, що ще не цілком позначилася офіційно, а значить – не має офіційного стандарту, може похвалитися схрещуваннями не тільки з німецькою вівчаркою , але також з сибірськими хаски , лайками та аляскінським маламутом .

Породу вовкособ створили у військових цілях, в інституті внутрішніх військ міста Пермі. Перше потомство отримали в 2000-му році від вовчиці Найди, яка виховувалась мисливцем з раннього віку, і німецької вівчарки на прізвисько Барон. Якийсь час існування цих собак не афішувалося, і їх використовували суто в різних пологах військ. Проте приблизно в 2003 році про них стало відомо і звичайним громадянським людям. У місцях, де потрібна велика витривалість та чудові інстинкти вовка, затребуваність собак породи вовкособ дуже висока.

volkosob20sobaka
волкособ собака

Вовкособ має набагато більш розвинене чуття, ніж звичайна німецька вівчарка, нехай і дуже здатна. Згідно з проведеними дослідженнями, у замкнутому просторі вовкособ знаходить людину приблизно в 50 разів швидше ніж та сама німецька вівчарка. Їхній нюх у 6 разів сильніший. На даний момент державний проект з дослідження, створення та популяції гібридів вовків та собак у Росії закритий.

Опис

Порода вовкособ – це тварини великих розмірів, вагою 40-50 кг, з худорлявим, але мускулистим та дуже сильним тілом. Фактично, вони зовні дуже нагадують вовків – вуха прямостоячі, морда витягнута, кінцівки трохи довші за середній, погляд пронизливий і дуже розумний. Хвіст середньої довжини, пухнастий. Забарвлення може бути чорним чи сірим.

volkosob20poroda20sobak
волкособ порода собак

Особистість

Сказати, що собака породи вовкособ розумна – значить не сказати нічого. Їхній інтелект відрізняється від інтелекту звичайних собак. Що якби йшлося про людину, можна було б сказати, що вона глибше розуміє світ навколо, і взагалі є глибшою людиною порівняно з іншими. Багато хто, хто мав досвід роботи з вовкособом, відзначають, що собака ніби робить власні висновки, накопичує досвід, має чудову пам’ять, чудово орієнтується на місцевості, чудово розуміє людину, хоча іноді й намагається переконати його у зворотному.

Останнє, до речі, також потребує хитрощів і розуму. Цих тварин складно дресирувати, бо їм незрозуміло (у внутрішньому сенсі) просте запам’ятовування команд. Це має бути глибока взаємодія господаря і собаки, коли собака йде назустріч і слідує за командою господаря, так би мовити, швидше з дружби, ніж із простої собачої відданості. Симбіоз природи та людини. Хоча і в цьому відношенні вовкособ ніколи не підведе.

Інша річ, що господар має заслужити на повагу свого собаки. Ця порода часто може просто ігнорувати команди, або чинити по-своєму. З якогось боку, можна сказати, що вовкособ розглядає сім’ю або господаря як щось на зразок зграї, і прагне зайняти в ній домінуюче становище. Вони дуже віддані своєму господарю, люблять прогулянки, у них велика кількість енергії – з таким собакою краще жити у приватному секторі.

sobaka20volkosob
собака вовкособ

До незнайомців ставляться з настороженістю, до дітей ставляться нормально, якщо це діти зі своєї сім’ї. Якщо ж це чужі діти, до них ставлення прохолодне, але без агресії – тварина швидше просто піде (навіть якщо це 3-х річний малюк, який відразу спробує засунути собаці палець у вухо або в пащу, чого взагалі робити не слід).

Інших домашніх тварин не те, що сприймають погано – просто не сприймають. В принципі. Як явище. Хоча, є випадки успішної дружби з іншими собаками і навіть котами , але тут треба уточнити, що породу вовкособ завжди привчали до цього з дитинства, і – без гарантій на успіх.

У бою йдуть до кінця, не відступають перед вищим противником. Як сторожовий собаки підходять не завжди, тому що не схильні гавкати, але люблять вити. Особливо – на місяць і деякі звуки, наприклад – звук літака, що злітає. Можуть терпіти відсутність їжі та холодний клімат, чудово адаптуються (але – тільки не до життя на ланцюгу), мають відмінні реакції. Дуже потребують ранньої соціалізації.

Навчання

З приводу виховання собак породи вовкособ інформації мало, тому що мало фахівців, і навіть просто особи цих метисів зустрічаються рідко. Одне можна сказати з упевненістю – їх марно намагатися зламати за допомогою грубої фізичної сили, марно намагатися просто домінувати та вирішувати всі питання у наказовому порядку. Тут потрібен більш тонкий підхід, і треба починати з раннього дитинства.

Російський вовкособ має величезну волю, і зламати його не вдасться, а розвинений інтелект і природне звіряче чуття миттєво розпізнає людську фальш. Якщо ви добрий, терплячий, розумний господар, який бачить у своєму вихованці друга за промовчанням, у вас є шанс на успіх. Врахуйте також, що величезну роль грає маєте ви справу з першим поколінням, або, наприклад, з 3-4-м. Перше покоління навчати значно складніше, тому що в них більше дикої крові, а отже – і природних диких інстинктів.

Цих собак успішно використовували в прикордонних військах і антитерористичних оперативних групах, вони можуть засвоїти багато команд, крім базових. До нових людей звикають швидко, переживають зміну власника краще ніж більшість собак.

Догляд

poroda20volkosob
порода волкоособ

Їхня вовна має підшерстя, і потребує вичісування 1-2 рази на тиждень, а під час линяння – за потребою. Купати потрібно також 1-2 рази на тиждень або за потребою (можна рідше – мисливці, йдучи з ними у тайгу, не купають їх тижнями).

Вовкособ, як і всі собаки, потребує чищення вух та очей як мінімум кілька разів на тиждень, але робити це має господар. Пазурі підрізають в середньому раз на 10 днів.

Поширені захворювання

Це дуже здорова порода собак, яка має чудовий імунітет. Якщо ви забезпечите свого собаки хороший догляд, правильний зміст, вам вдасться зберегти їй здоров’я до глибокої старості. А живе порода вовкособ, на хвилинку, іноді навіть понад 20 років.