vidy-ovcharok-15-1

Вівчарки – улюблена багатьма порода службових собак, яка спочатку використовувалася для охорони овечих отар. Пізніше з’ясувалося, що ці великі та сильні тварини розумні та чудово піддаються дресируванню, завдяки чому і до цього дня з успіхом використовуються в пошуково-рятувальній, караульній та розшуковій службі.

А як виглядає вівчарка? Напевно, вам відразу згадується чотирилапий герой серіалу «Рекс». Граціозне рудо-чорне створення з гнучкими тонкими лапами, розумними очима і гострими вухами, що задерикувато стирчать вгору – класичний представник породи.

Німецька вівчарка

Але є й інші види вівчарок. Вони відрізняються як зовнішнім виглядом і розмірами, а й характером: кожен вид має специфічні риси.

Німецька вівчарка

Ці тварини розумні, віддані, швидко навчаються, піддаються дресируванню і покірно виконують вимоги людини. Ось чому вони повсюдно використовуються в охоронній, захисній, військовій та рятувальній діяльності.

Німецькі вівчарки відрізняються жорсткою короткою шерстю чорного кольору з жовтими або сірими підпалинами, стрункими лапами, блискучими темними очима і загостреними вушками, що стоять.

Такі собаки стають чудовими домашніми улюбленцями. Бажано тримати їх у заміських будинках, оскільки настільки великі і рухливі тварини важко переносять ув’язнення в невеликому просторі квартири. Не варто забувати, що це не декоративний пес: він обов’язково повинен проходити дресирування і брати участь у змаганнях.

Німецька вівчарка

Відданість німецьких вівчарок безмежна: у небезпечній ситуації вони безстрашно кинуться на допомогу та навіть віддадуть своє життя за господаря.

Австралійська вівчарка

Такі вівчарки мають не дуже довгу вовну, що утворює густу гриву і пухнасті «штани» на лапах. Забарвлення їх може варіюватися від чорного до плямисто-мармурового з рудуватими або білими цятками. Щоб шерсть не псувалася, власник собаки повинен постійно вичісувати свого вихованця частою щіткою.

Австралійська вівчарка

Ці вівчарки відрізняються поступливим вдачею, розвиненим інтелектом і витривалістю, завдяки чому чудово справляються з обов’язками службового чи вівчарського собаки. А добрий характер та нескінченна відданість людині роблять їх відмінними компаньйонами.

Анатолійська вівчарка

Це велика тварина з довгими стрункими лапами, великою головою, висячими вухами та закрученим у кільце хвостом – нащадок турецьких собак. Вовна у анатолійських вівчарок коротка, гладка. Їх забарвлення різноманітне – від однорідного чорного до тигрового або плямистого.

Гострий розум і добре розвинений власницький інстинкт робить їх чудовими сторожами: вони нікому не дозволять торкнутися довіреного їм майна.

Анатолійська вівчарка

Представники цієї породи відмінно ладнають із дітьми. У сім’ї, де є дитина, анатолійська вівчарка стане справжньою чотирилапою нянькою і нікому не дасть образити свого маленького підопічного.

Баскська вівчарка

Батьківщина цього собаки – Країна басків. Там вівчарки використовувалися для охорони овечих стад. Зараз їх заводять як сторожі або поводири.

Тварина відрізняється прямокутним тулубом, опущеним вниз хвостом і невеликою подовженою мордою. Його легке та довге тіло ідеально підходить для швидкого бігу. Собаки мають вогненно-руду або чорну вовну, яка, залежно від різновиду породи, може бути грубою або шовковистою.

Баскська вівчарка

Баскські вівчарки добре піддаються дресирування. Однак їх характер не такий добродушний, як у інших вівчарок: по відношенню до чужинців тварина може поводитися насторожено і навіть суворо.

Бельгійська вівчарка

Ця порода включає 4 види – грюнендаль, тервюрен, лакенуа і малинуа. Перші два різновиди відрізняються блискучою довжиною шерсткою чорного або рудого кольору, яка потребує особливого догляду; решта мають коротку і жорстку вовну рудого кольору з чорними підпалинами.

Бельгійська вівчарка

Такі собаки гірше піддаються дресируванні, ніж інші вівчарки: через імпульсивність та енергійність вони постійно порушують дисципліну і не виконують команди. Хазяїну такої тварини доведеться запастися терпінням.

Кавказька вівчарка

Собак цієї породи легко впізнати: великі та кудлаті, вони нагадують добродушних ведмедів. Але зовнішність оманлива. Безневинність цих пухнастих створінь, що здається, не повинна збити з пантелику: вони дуже агресивні і злісні. Щоб їх соціалізувати, господареві слід регулярно займатися дресируванням вихованців.

Це один із найбільших різновидів вівчарок – її представники досягають ваги 50–110 кг та 75 см у загривку. Їхня вовна відрізняється особливою густотою, пухнастістю і красивим рудо-сіро-чорним кольором. Завдяки розкішній шубі ці тварини можуть переносити будь-які погодні умови.

Кавказька вівчарка

Кавказькі вівчарки розумні та віддані. Але через волелюбність та самостійність вони найчастіше виходять з покори. Перш ніж відпускати свого вихованця на прогулянку, господареві потрібно переконатися, що його чотирилапий друг не виявляє агресії до людей та інших домашніх тварин.

Коллі

Коллі – ще один представник породи вівчарок. Ці витончені граціозні красуні були виведені в Шотландії і використовувалися для охорони овечих чи коров’ячих стад.

Коллі – невеликі тварини рудо-чорно-білого кольору з підпалинами та довгою або короткою шерстю. Вони відрізняються подовженими мордами та невеликими м’якими вухами, зазвичай закладеними назад. Коли собака турбується, вуха приймають вертикальне положення. Хвіст вони зазвичай довгий, опущений вниз.

Коллі

Коллі добре піддається дресируванні і непогано ладнає з людьми. Вона не підходить для утримання на ланцюгу або в маленькій квартирі: енергійна тварина любить бігати і гратися на просторі.

Грецька вівчарка

Порода, виведена у Греції, відрізняється широким чолом та короткою мордою. Шерсть у неї жорстка, чорного, сірого чи білого кольору (іноді плямиста).

Грецька вівчарка

Ці собаки вимагають суворого дресирування. Через свою підозрілість і агресивність вони погано ладнають з незнайомими людьми і тваринами, тому потребують ранньої соціалізації. Найкраще такий собака підходить для сторожової служби, оскільки трепетно ​​ставиться до довіреної території.

Південноросійська вівчарка

Представників цієї породи було виведено для захисту людського житла від набігів вовків в Україні. Їхня відмінна риса – густа і довга вовна, яка служить прекрасним захистом у сутичці з іншими тваринами.

Південноросійська вівчарка

Незважаючи на кумедний зовнішній вигляд, ці великі собаки мають грізну і навіть люту вдачу. Вони пильно охороняють територію та господарів, безстрашно кидаючись на будь-якого ворога.

Комондор

Комондор – грицик з унікальним вовняним покривом. Її шерсть росте протягом усього життя і згодом заплітається в тонкі «шнури», через що тварина починає нагадувати… вівцю. Невипадково заводчики жартують, що комондор – результат «шлюбу» вівці та вовка.

Комондор

Через дивовижну густу вовну, яка важить до 7 кг, комондора неможливо прокусити. Цей невеликий собака може тягатися навіть із вовком: небезпечний противник не зможе завдати тварині серйозних каліцтв.

Босерон

Босерон – різновид вівчарок, виведений у Франції. Пропорціями та зовнішнім виглядом ця тварина нагадує граціозного вовка: вона має підсмажене м’язове тіло, стрункі тонкі лапи, стоячі вуха та опущений довгий хвіст.

Босерон

Окрасом босерони нагадують ротвейлерів: їхня чорна шерсть розцвічена невеликими коричнево-рудими підпалинами. Вони вкрай розумні та добре засвоюють команди. Однак господареві варто врахувати, що такий вихованець погано реагує на грубість. Його любов і відданість можна завоювати лише спокійним та доброзичливим ставленням.

Бріар

Бріар – французька довгошерста собака, шубка якої нагадує козяче хутро. Ці тварини відрізняються незворушною вдачею, добре ладнають з малюками і тваринами.

Бріар

Оскільки найбажаніше для бріара – принести господареві користь, під час дресирування він краще реагує не на грубі слова, а на похвалу та схвалення. Цей собака потребує підвищеної уваги, тому якщо господар не готовий проводити багато часу зі своєю улюбленицею, краще завести іншу тварину.

Румунська вівчарка

Собаки цієї породи сірою вовною і вухами, що стирчать, нагадують вовків. Вони добре пристосовані для охорони будинку. Однак господарям слід тримати їх на прив’язі: румунські вівчарки відрізняються злобною вдачею та різким неприйняттям незнайомих людей.

14

Автори ста