amerikanskiy-golyy-teryer

Породу американський голий тер’єр вивели відносно недавно. Вони схожі на своїх предків рет-тер’єрів у всіх відношеннях, крім одного – вовни. Незважаючи на свою назву, дорослий собака або щеня американського голого тер’єра можуть бути як голими, якщо це безшерстий різновид, так і з вовною. Покритий вигляд має дуже коротку і блискучу шерстку. Яскравий, грайливий і енергійний, американський голий тер’єр без вовни відмінно підходить для людей, які страждають на алергію.

6b30dc7dc9c9d34076a1187bc251bed9

Коротка інформація

 • Назва породи: Американський голий тер’єр
 • Країна походження: США
 • Час зародження породи: 1972 рік
 • Вага: 5,5-7,3 кг
 • Зростання (висота в загривку): 25-46 см
 • Тривалість життя: 14-16 років

Американський голий тер’єр – невелика, міцна і м’язова порода.

Собака американський голий тер’єр відрізняється невеликою головою та вузькою мордою середньої довжини, яка у профіль має форму клина, повідомляє Американський клуб собаківників . У неї стоячі V-подібні вуха, які надають їй настороженого вигляду. Очі собаки зазвичай темно-коричневі, бурштинові чи карі, але також можуть бути блакитними.

Представники цієї породи можуть бути як голими, так і вкритими вовною. У голого різновиду шерсть на тілі відсутня, але є брови та бакенбарди. Різновид з вовною має дуже коротку гладку та блискучу вовну. 

У представників цієї породи шкіра чи шерсть можуть бути будь-якого кольору, хоча зазвичай вони рожеві. Як правило, на тілі присутній візерунок із плям чорного, червоного, золотого, сірого або іноді блакитного кольору. Собаки породи американський голий тер’єр вважаються довгожителі: тривалість життя може досягати 16 років.

Американський голий тер’єр: характер

За своїм темпераментом представники цієї породи – тер’єри до мозку кісток. Ці чарівні маленькі собачки розумні, грайливі та енергійні. Вони люблять подобатися людям, товариські і кмітливі, що значно спрощує процес дресирування. 

Будучи пильними та допитливими, собаки цієї породи вірні і прагнуть захищати своїх господарів, тому з них виходять чудові сторожові пси. Американські голі тер’єри – люблячі та ласкаві компаньйони, які добре ладнають з дітьми та іншими тваринами. Це робить їх відмінними вихованцями для сім’ї. Компактні розміри та велика вірність роблять представників породи придатними для самотніх людей та пар, що живуть у невеликих квартирах.

6ee3183524afc50f50564219836d43d3

Основні моменти

 • Незважаючи на те, що предки породи – віртуозно знищують гризунів рет-тер’єри, АГТ не успадкували їхньої робочої кваліфікації.
 • Американські голі тер’єри не встигли наростити достатній племінний генофонд, тому до їхнього розведення все ще залучаються рет-тер’єри. Обов’язкова вимога – обидва виробники повинні бути зареєстрованими вихованцями.
 • На відміну від собак, що мають класичний шерстий покрив, американські голі тер’єри вважаються менш алергенними, тому підходять до утримання людей із ослабленим імунітетом.
 • АГТ розлучається у двох типах – повністю голі тварини та особини з незначним шерстим покривом.
 • Відсутність зігрівального підшерстка призводить до того, що представники породи стають уразливими перед дією низьких температур та ультрафіолету.
 • Американські голі тер’єри частково зберегли інстинкти предків до розкопування землі та переслідування кішок.
 • Представники цього сімейства не претендують на статус єдиного домашнього улюбленця і мирно співіснують на одній квартирі з іншими собаками.
 • Ген безшерсті, успадкований АГТ, є рецесивним. Це унікальна особливість, оскільки в інших голих порід, включаючи китайську чубату, ген, який відповідає за відсутність вовни, залишається домінантним.

Американський голий тер’єр: характеристики спільного проживання

Хоча представник цієї породи і є справжнім згустком енергії, він не проти звернутися калачиком на колінах свого улюбленого господаря. Щодня йому необхідно близько 30 хвилин ходьби, щоб спалити зайву енергію, а також активні ігри, щоб не нудьгувати. Собаки цієї породи люблять брати участь у різних заходах і зазвичай процвітають на трасах аджиліті і в конкурсах.

Американський голий тер’єр, родоначальниками якого є рет-тер’єри, має сильний мисливський інстинкт і любить переслідувати дрібних тварин та копати ями у дворі. Найкраще тримати таких собак на повідку чи обгородженій території, щоб вони не тікали, захопившись гонитвою за білкою або іншими дрібними тваринами. Не варто залишати їх без нагляду, щоб вони не копали грядки в саду.

Хоча завдяки своєму розуму і поступливій вдачі голі тер’єри легко навчаються, їм властиво і впертість. Для забезпечення успіху дресирування їм потрібен терплячий лідер, який вміє зберігати спокій та наполягати на своєму.

Американський голий тер’єр має й певні мінуси — представники цієї породи мають генетичні особливості. Зокрема, схильність до серцевих захворювань, дисплазії тазостегнового суглоба, захворювань тазостегнового суглоба та вивиху надколінка . Тому при виборі цуценя важливо вивчити як медичну історію його батьків, так і репутацію заводчика. 

Як повідомляє Dogster , при тому, що багато безшерстих собак, як правило, страждають шкірними проблемами, рецесивна природа гена безшерсті позбавляє американських голих тер’єрів від подібних захворювань. Однак голий різновид породи потребує додаткового захисту від негоди. Влітку цих собак потрібно змащувати сонцезахисним кремом та тримати в тіні. У холодні місяці вихованця необхідно одягати у светри.

Жоден з двох різновидів американського голого тер’єра не потребує особливого догляду. Періодично їх потрібно купати. 

У розчісуванні, звісно, ​​потреби немає. У покритого різновиду линька мінімальна, а у голої зовсім відсутня, тому такі собаки стають відмінним вибором для людей, які страждають на алергію помірного і легкого ступеня. Проте обидва різновиди американського голого тер’єра все ж таки мають лупу і слину. Саме вони викликають алергію, тому людям із важкими формами може не підійти навіть безшерстий представник породи.

Історія походження породи

Хоча американські голі тер’єри як окрема порода з’явилися зовсім недавно, у 1970-х роках, їхній родовід можна простежити до початку 1800-х років. Тоді рет-тер’єри, яких тоді вважали дворняжками, були виведені в Англії для полювання на щурів. Коли ці собаки були привезені в Америку британськими шахтарями наприкінці 1800-х років, їх схрещено з гладким фокстер’єром. Це стабілізувало породу та призвело до появи рет-тер’єра, якого світ знає сьогодні.

По суті, американський голий тер’єр і його стандарт модифікована версія рет-тер’єра. Походження породи можна простежити до конкретного собаки на прізвисько Жозефіна, цуценя рет-тер’єра, яка народилася без вовни. Її взяли до себе Едвін та Віллі Скотт, які протягом восьми років схрещували Жозефіну з іншими рет-тер’єрами доти, доки у неї не народилася пара голих цуценят жіночої та чоловічої статі на ім’я Джемма та Снупі. Потім цю пару схрестили один з одним, і в 1983 вони зробили на світ перший послід повністю голих цуценят. Це спричинило виникнення американської голої породи.

Саме Скотти заснували перший розплідник для розведення цих собак. Клуб американських голих тер’єрів Америки був заснований у 2009 році, але нещодавно, в 2016 році, AKC повністю визнав американських голих тер’єрів як окрему самостійну породу.

Як вибрати цуценя

 • Уточніть, на розведенні яких ліній спеціалізується заводчик. Частина собаківників воліє займатися міні-тер’єрами, зростом до 25 см, а частина – особами нормальних розмірів.
 • Оцініть однорідність посліду. Якщо цуценята американського голого тер’єра дуже різняться за габаритами, це сигналізує про те, що у в’язці брали участь не найкращі виробники.
 • Звертайте увагу на родовід племінних суки та кобеля. Майте на увазі, що ауткросінг у породі все ще має місце (схрещування АГТ з рет-тер’єрами).
 • Дізнайтеся, коли у суки американського голого тер’єра був попередній послід. Вкрай небажано брати цуценят від собаки, що народжує з періодичністю щорічно і частіше.
 • Спробуйте виявити індивідуальні особливості характеру цуценя американського голого тер’єра, використовуючи тест Кемпбелла.
 • Не беріть цуценят, якщо їхні батьки перебувають у близькій спорідненості, це збільшує шанси потомства на генетичні відхилення.
 • «Дівчатка» американського голого тер’єра інтелектуальніші, дружелюбніші і відданіші за кобелів. Головні переваги «хлопчиків» – рішучість, фактурна зовнішність, витривалість.
 • Не забувайте, що вікові трансформації зовнішності для щенят АГТ – звичайне явище. Пам’ятайте, що вуха, що обвисли, і легка волохатість тіла у голого різновиду породи тимчасові і в міру дорослішання тварини зникнуть.