selkirk-reks-foto
Країна походженняСША
Тривалість життя14-15 років
Розмірсередні-великі
ВагаКоти: 5,5-7 кг, Кішки: 4,5-5,5 кг
Тип вовнидовгошерста
Забарвленнябудь-які забарвлення та малюнки вовни
Спосіб життяна вулиці / у приміщенні
Групадовгошерсті , для дітей
Ціна800 – 1500 $

Історія

selkirk-reks

Селкирк-рекс є породою з незвичайною фактурою вовни. Це кучеряві коти, які, втім, відрізняються від схожої породи девон-рекс . Вони виникли в результаті мутації, що відбулася випадково, природно, тому, строго кажучи, їх не можна повною мірою віднести до штучно виведених пород.

Ця порода відноситься до відносно дорогим, однак, ви будете здивовані, дізнавшись, що вона походить від кішки, знайденої в притулку для тварин у 1987 році, в штаті Монтана, США. Заводчиця перських котів Джеррі Ньюман звернула увагу на таку незвичайну кішку, особливо з огляду на той факт, що решта 5 кошенят мали звичайну пряму довгу шерсть.

Зрозуміло, незвичайне кошеня Джеррі забрала, назвавши маленьку кішку Міс Де Песто. Коли вона підросла до року та 2 місяців, вона схрестила її з чорним перським котом, і отримала шістьох кошенят. У трьох з них була така ж кучерява вовна, як і у Міс Де Песто, отже, цей ген був домінантним. Джеррі надихнулася, і вирішила продовжити програму розведення, буквально створивши нову породу з нуля завдяки чистій випадковості – знахідці у притулку для бездомних кішок.

Вона назвала породу Селкірк, на честь свого вітчима, що, до речі, є унікальною особливістю, адже порода названа іменем людини. Пізніше, щоб урізноманітнити генофонд, у програму розведення були додані перси , екзоти та британці . Саме завдяки домінантному гену порода селкірк-рекс швидко набула офіційного статусу. Кішки селкірк рекс були визнані Міжнародною асоціацією котів та Американською асоціацією любителів котів у 1990-х роках, CFA приступив до реєстрації селкірків у 1992 році, а Асоціація любителів котів у 2000 році.

Опис

selkirk20reks20koshka

Селкірк-рекс – це досить великі коти, з важкою кісткою, що додає їм ваги. У них відносно короткі лапи та компактний тулуб, хвіст не довгий. Голова клиноподібної форми, середні вуха. Існує маса різних забарвлень, від однотонних, до кольорових, черепахових. Є й дивовижні, рідкісні відтінки, на кшталт світло-абрикосового.

Якщо ви шукаєте вихованця, який зможе привнести до вашої родини любов, доброту, і ласку, селкірк-рекс чудово впорається з цим завданням.

Середня тривалість життя цих вихованців близько 15 років.

Особистість

selkirk20reks20kotenok

Порода селкірк-рекс – це дуже добрі, милі, душевні коти. Вони люблять коли їх обіймають, душі не сподіваються у своїй сім’ї, дуже віддані господарям і при тривалій розлуці можуть зазнавати справжніх душевних страждань. В цілому, вони воліють проводити час у вас на колінах, або на дивані, зайва активність або грайливість їм чужа.

З іншого боку, аж до досягнення повної зрілості, вони зберігають певний рівень активності, і з радістю гратимуть із вами. Можна сказати, що ці коти за умовчанням люблять людей, а тому доброзичливо сприймають незнайомців та друзів родини. Завдяки високому рівню терпимості, селкірк-рекс ідеально підходить для сім’ї з дітьми, також вони легко можуть ужитися з іншими домашніми тваринами, якщо ті не виявляють ворожості.

Поширені захворювання

Незважаючи на генну мутацію, порода кішок селкірк-рекс позбавлена ​​будь-яких генних відхилень або схильностей до тих чи інших захворювань.

Догляд

selkirk20reks20poroda

Специфіка будова вовни така, що вона може швидко звалюватися в грудки, якщо вихованець не отримує належного догляду. Отже, вам потрібно регулярно, мінімум раз на тиждень, ретельно вичісувати шерсть вашого чотирилапого друга.

Також обов’язково треба зістригати пазурі, мінімум двічі на місяць, стежити за чистотою його вух і не забувайте чистити зуби мінімум 3 рази на тиждень. Якщо кішка живе вдома, купати її можна раз на два місяці.

FAQ

Чим приваблива порода кішок селкірк-рекс?

Дуже кумедна яскрава зовнішність та чудовий характер. Нагадує ягняти або пуделя на вигляд шубки. За характером спокійна, дуже ласкава, але не нав’язлива, не докучає і нявканням, тому що голос тихий. Прекрасно уживається із собаками та іншими кішками. Любить дітей.

Кому можна порадити кішок селкірк-рекс?

Пораджу для сім’ї з дітьми чи самотнього пенсіонера. Безперечно підійде для фрілансера. Кумедний зовнішній вигляд, спокійний характер, уживливість роблять із селкірк-рексу практично ідеального вихованця. Немає флегматичності персів і деякої нав’язливості інших рексів, добродушніший, ніж британець. Ідеальний кіт для сім’ї.

Кому не варто заводити кішок селкірк-рекс?

Не підійде ця порода для дуже зайнятого багато працюючого власника. Хоча може із задоволенням самостійно грати з іграшками чи освоювати ігровий комплекс із кігтеточкою. Не слід брати такого улюбленця в заміський будинок, тому що для лову мишей кішки цієї породи не годяться.