malteze-1

Мальтійські болонки – це та порода собак, яка здатна розчулювати і радувати найбайдужніших і байдужих до тварин людей. Вони маленькі, дуже грайливі та кумедні. Цей вид відноситься до найдавніших кімнатних декоративних собак.

maltiyska-bolonka1-1

Опис породи

Мальтійська болонка або мальтезе, як ще називають цю породу собак, дуже делікатний, але й дуже сміливий собака. Завдяки своїй природній спритності та відданості своєму господарю, вони добре піддаються аджиліту та послуху. Крім того, що собаки дуже активні та спритні, вони також ніжні та дуже прив’язані до своєї родини.

М’яка та шовковиста біла шерсть робить зовнішність тварини аристократичною та витонченою. Складно уявити цей грудочок снігу іншого забарвлення, але раніше мальтійські болонки мали не тільки біле, але й інші забарвлення. Зараз зустрічаються лише білі та пухнасті. Щоб зберігати вовну красивою потрібно чимало часу, турботи та догляду.

Крім своєї миловидності, симпатичного чорного носика і очей-бусинок, що виділяються, є ще одна причина популярності цих песиків. Незважаючи на рясний вовняний покрив, вони майже не схильні до линяння. Це найбільше втішає господарів навіть невеликих квартир.

Представники цієї тонкої породи дуже чуйні та уважні. Люблять заохочення та схильні до швидкого навчання. Це уможливлює дресирування мальтези, вони навіть можуть успішно справлятися з деякими завданнями, які виконують сторожові собаки.

maltiyska-bolonka2-1

Характер

Під зовнішнім виглядом крихкості та незахищеності мальтійська болонка приховує свою безстрашну вдачу. Вони ніби відповідають за свого власника; якщо відчують, що господареві щось загрожує з боку людей чи тварин, вони гарчать, гавкати (іноді занадто), і навіть кусатися. Іноді це може бути підозрілий шум, незнайомі люди або просто хтось їм не сподобався. Так демонструють свою відданість. Незважаючи на маленькі розміри тварин, господарі легко можуть навчити їх усіляким трюкам та командам.

Песиків легко травмувати, тому кращим буде їхнє спілкування з уже дорослими дітьми, адже маленькі бувають грубими з не завжди терплячим псом. Собачки позитивно налаштовані на компанію інших тварин, у т.ч. котів та інших собак. Дуже важливо, щоб болонки зберегли свою, від природи, незалежність, при цьому не розбалувати його до сваволі. Хоча порода дуже комунікабельна, через упущення у вихованні може бути впертою і розпещеною. Вони бувають розбірливими у їжі.

maltiyska-bolonka3-1

Виховання та дресирування

Наче маленькі діти, щенята мальтезі вимагають до себе особливої ​​уваги, терпимості, турботи та ласки. Жорсткість – це для них. Вони ніжні та чуйні. Відгукуються на лагідні стосунки, але з належним авторитетом господаря. Їм потрібно відчувати любов свого власника разом із твердістю, щоб вони могли слухатись. Виховувати не силою, а терпінням та впевненою наполегливістю. Якщо собаці не вистачало всього цього, вона не зможе до кінця довіряти людині і стати їй відданим другом.

За всієї любові до вихованця, не можна забувати, що собака завжди залишається собакою, навіть якщо дуже розумна. Вона має свої потреби: грати, бігати, полювати, валятися в траві, пустувати. Не треба забувати балувати свого улюбленця, дозволяти йому ці маленькі радощі собачого життя. Мальтезе вміють дякувати своїм господарям вірністю в очах, прихильністю та справжньою дружбою.

maltiyska-bolonka4-1

Дресирування мальтези

Існує якийсь стереотип, який розрізняє собак, яких варто дресирувати і яким це абсолютно не потрібно. Дивлячись на милих мальтезі, виникає думка, що цими собаками можна тільки милуватися. Але це не так. Це розумні, кмітливі та спритні собаки, які добре піддаються дресируванні. А от займатись чи ні, це вирішує сам господар. Адже навіть для того, щоб показати улюбленця на виставці, він має володіти необхідними навичками.

Більшість фахівців стверджують, що починати дресирувати мальтезі слід не раніше ніж за 6 місяців. Дресирування цього собаки ґрунтується на використанні харчових подразників. Тренування повинні бути систематичними, щодня в ту саму годину по 2-3 рази з обов’язковими перервами. Найважливішу роль відіграє заохочення їжею. Заняття собаці повинні приносити задоволення, і вона повинна відчувати, що виконує накази. Потрібно спокійно віддавати команди, щоразу подаючи ласощі і не забувати про хвалювання. Як тільки собака зрозуміє, що за правильно виконане завдання слідує смачна винагорода, вона з радістю та старанністю виконуватиме всі вимоги. Головне, вона не повинна бачити і знати, звідки беруться ласощі.

Все що потрібно для домашнього дресирування – це сумка з їжею, намордник, нашийник та комплект повідців. Якщо виникають труднощі, завжди можна звернутися до досвідченіших дресирувальників, які добре знають цю породу собак і зможуть допомогти.

maltiyska-bolonka5-1

Догляд

Мальтійські болонки дуже вимогливі у догляді через свою довгу шерсть. Деякі власники вибирають підстригати шерсть досить коротко. Тим, хто таки вирішив мати довгошерстих тварин, доводиться приділяти чимало часу для того, щоб їхній мальтезі виглядали охайно. У цих собак майже немає линяння, і щоб не утворювалися негарні сплутані грудки відмерлої вовни, їх потрібно вчасно мити (1 раз на два тижні) і розчісувати щодня металевою гребінцем. Щоб легше розчісувати та не тягнути шкіру тварини, не робити їй боляче, можна використовувати кондиціонер. Він також запобігатиме пересиханню і ламкості вовни. Потрібно стежити, щоб і сушіння феном не було занадто гарячим. Це також впливає на структуру вовни. Спочатку, все-таки слід сушити рушником, а потім феном.

В основному зачіска мальтезе – це розділена на дві частини вздовж хребта вовна, що стосується статі. Для того, щоб довга шерсть на голові не заважала очам, її збирають гумкою або стрічкою в кумедний чубчик. Шерсть між кігтиками, якщо її не обрізати, приносить незручності песику, вона там найчастіше сплутується. Тому рекомендується стригти раз на два тижні.

Щодо гігієни, собакам рекомендується щотижня чистити зуби, протирати мордочку після кожного прийому їжі, а також через подразнення очей від білої вовни протирати їх спеціальними серветками. Вуха потрібно протирати тампоном у розчині, призначеному ветеринаром.

Щоб собака завжди була в хорошій формі, їй, як мінімум, необхідні часті прогулянки та ігри.

pedigree-maltese-dog

живлення

Харчування мальтійської болонки насамперед має бути правильним. Вже при купівлі цуценя добре б знати, чим колишній власник годував його, кулінарні уподобання та характер. Для мальтези, особливо у перші місяці життя, дуже важливо отримувати необхідні вітаміни. Їх недолік позначається на здоров’ї та розвитку собаки. Через неправильно підібраний раціон можуть з’явитися патьоки під очима. Ще важливо, щоби їжа була калорійною. Найкраще для собаки такої породи підійде корм, у складі якого входить індичка та ягня. Але обходитися тільки сухим кормом також не варто. Найкраще чергувати натуральну їжу та сухий корм.

Зовсім маленький песик, до 5-ти місяців, повинен харчуватися 6 разів на день. Дорослий собака їсть в основному 2 рази, але може й більше.

Годування такого маленького неабиякого песика, як болонка, не завдає багато матеріальних витрат, але час і турботу необхідно віддати.

maltiyska-bolonka7-1

Хвороби

Собаки породи Мальтійська болонка мають досить міцне здоров’я, але й у них трапляються недуги. Вони найбільше схильні до захворювань, пов’язаних з органами зору (глаукома, атрофія сітківки ока, сліпоти та перекривання слізних потоків, дистихіазу). Часто ця порода страждає від хронічної вади серця, гідроцефалії, гіпоглікемії, глухоти та стенозу воротаря шлунка. Болонка схильна до виникнення ознобу, якщо вони перебувають у сирих приміщеннях. В основному, хвороби є або спадковими, або вродженими, але лікування спочатку життя дуже ефективно, тому слід пам’ятати про ранню діагностику.

Характеристика мальтійської болонки у таблиці

Назва породиМальтійська болонка
Країна походженняМальта
Час зародження породи2 тисячоліття тому
Типсобака-компаньйон
Вага3-4 кг
Зростання (висота в загривку)20-25 см
Тривалість життя12-16 років

Виходячи з усього вищесказаного, можна сміливо говорити, що мальтійська болонка, якщо з нею дбайливо обходитися, дарувати таку необхідну їй увагу, ніжну турботу, любов може стати найкрасивішим і відданим другом у будинку. Вона вміє радувати своєю дитячою грайливістю та дивувати розумом та спритністю. Її особливість сумувати за людиною розчулює і змушує ставати добрішими.

Популярні запитання та відповіді

ᐅ Скільки часу потрібно гуляти з мальтійською болонкою?

Болонки, як і більшість собак-компаньйонів, дуже люблять прогулянки із господарем. 
Тривалість прогулянки може змінюватись від 15 хвилин до 1 години. 
Це пов’язано з темпераментом окремо взятої тварини, її віком, станом здоров’я та температурними умовами. 
Щоденні прогулянки 2 рази на день (для фізично здорової тварини) мають позитивний ефект.

ᐅ Чи уживеться мальтійська болонка з кішкою?

Мальтійські болонки дружелюбні та цікаві за своєю натурою. 
Але, як і всі собаки, можуть відчувати труднощі у спілкуванні з кішками. 
Запорука міжвидової дружби – щоб обидва вихованці росли разом із раннього дитинства. 
Якщо так вийшло, що болонка вже в дорослому віці вперше знайомиться з представником котячих, то, швидше за все, доведеться запастися терпінням і навчитися деяким навичкам дресури.

ᐅ Як реагує мальтійська болонка на інших собак?

Усі індивідуально. 
Якщо собака з дитинства відвідує собачі майданчики, соціалізований і добре надресований господарем, то проблем з іншими собаками не повинно виникнути. 
Нерідко болонки вибирають собі у друзі з гри собак середніх і навіть великих порід.

ᐅ Чи мерзнуть мальтійські болонки взимку?

Особливість цієї породи – відсутність підшерстя. 
Тому в холодну пору року їм обов’язково потрібний теплий одяг. 
Також не варто нехтувати і взуттям у зимовий час. 
Лапи вихованця мерзнуть і час прогулянки сильно скоротиться. 
Також сіль, що розсипається в містах, здатна завдати істотної шкоди та роз’їдати подушечки лап.