labradudl

Інформація про породу

⭐️ КраїнаАвстралія
✅ Тривалість життя10-12 років
❤️ ВисотаПси: 45-55 см
Суки: 45-55 см
⚡️ ВагаПси: 15-21 кг
Суки: 15-21 кг
🔥 Довжина вовнидовгошерста
💎 Колірпшеничний

Історія

Офіційно лабрадудль вперше був продемонстрований у 1989 році Уоллі Конроном – заводчиком із сонячної Австралії. Він запропонував увазі Австралійської асоціації собак-поводирів цього за своїм унікальним вихованцем.

Його унікальність полягає в тому, що це хрест, отриманий внаслідок схрещування лабродора і пуделя , завдяки чому він має особливу структуру вовни, що практично не викликає алергії, а також відрізняється величезною любов’ю до людей та чудовим інтелектом.

Однак, ще задовго до офіційної програми розведення, цих собак уже знали під такою назвою завдяки книзі «У водний бар’єр» (1955) автора Дональда Кемпбелла. Уоллі Конрон зайнявся їх розведенням більш професійно та цілеспрямовано, проте згодом розкаявся через неправильне сприйняття людей.

Його собаки працювали поводирями з величезним успіхом, однак, у 90-ті роки в Австралії виводять нові типи «дудлів», що стало чимось на кшталт повального захоплення. І далеко не всі такі схрещування були вдалими, через що Конрон відчував свою відповідальність за такий стан справ.

Зараз ситуація кардинально змінилася, і існує лише один, офіційно визнаний двома австралійськими клубами, стандарт, який показав себе якнайкраще. З іншого боку, є заводчики, які продовжують експериментувати, і суперечки між ними точаться досі.

Опис

poroda20labradudl

Це великі собаки, спортивної статури, з об’ємною грудною клітиною. Кінцівки середньої довжини, вуха висячі, хвіст середній. Структура вовни хвиляста, із завитками, середньої довжини.

Особистість

Якщо ви прочитали історію походження цієї породи, то добре уявляєте собі, яким чудовим характером вона має. Найперша якість, якою повинен володіти собака-поводир, це любов до людей, і лабрадудль має любов надміру. Тому навіть немає потреби говорити про якесь особливе ставлення до незнайомців, оскільки собака цієї породи за умовчанням сприймає всіх людських істот на планеті з дружелюбністю. Якщо ті не змусять інакше думати.

Зрозуміло, добробут і здоров’я господаря йому – першому місці, а решта має другорядне значення. Тому, хоча лабрадудль і не виявляє жодного негативу по відношенню до сторонніх людей, він настороже і завжди готовий не тільки надати господареві допомогу, а й захистити по можливості.

Інтелект у цих вихованців на висоті – вони здатні запам’ятати величезну кількість команд, складних і простих, більше того, вони просто добре розуміють людську мову та поведінкові натяки, завдяки чому можуть підтримувати свого господаря буквально у всьому. Ставлення до дітей, відповідно, чудове, тут ніколи не виникає проблем.

Це робоча порода, яка відчуває в собі покликання служити людині, і бездіяльність вона переноситиме важко. У собаки може псуватися характер, вона стане пригнічена, або, навпаки, можуть проявитися руйнівні якості, чому у вашу відсутність собака буде влаштовувати вдома безладдя.

Тому, пам’ятайте, що потрібно давати вихід його енергії, як фізичної, так і інтелектуальної. Тривалі прогулянки, біг, активні ігри з елементами дресирування – це піде на користь. Зрозуміло, якщо лабрадудль живе у повноцінній сім’ї або її господар не є людиною з обмеженими можливостями.

Поширені захворювання

sobaka20labradudl

Порода собак лабрадудль має схильність до таких захворювань:

  • хвороба Аддісона;
  • дисплазія кульшового суглоба;
  • дисплазія ліктя;
  • прогресуюча атрофія сітківки.