6937355dd4ba589f26890b326b82ea99

Англійські сеттери – неймовірно розумні, врівноважені собаки, які завжди сповнені ентузіазму. Завдяки своїй енергійності, кмітливості та природній цікавості, сеттери легко засвоюють нову інформацію та нові команди – і виконують їх із великим задоволенням. Однак плоди принесе лише терпляче, м’яке та послідовне дресирування.

Коротка інформація

 • Назва породи: Англійський сетер
 • Країна походження: Великобританія
 • Вага: собаки 25-36 кг, суки 20-32 кг
 • Зростання (висота в загривку): кобелі 65-68 см, суки 61-65 см
 • Тривалість життя: 10-12 років
dd97f02c452391790debd393ad232310

Основні моменти

 • Незважаючи на розвинені інстинкти, англійські сеттери не виявляють агресію ні до незнайомих людей, ні до чотирилапих побратимів.
 • Представники породи не можуть жити без активної участі в буденній метушні господаря. Ці тварини – зовсім не одинаки, а вельми компанійські істоти.
 • З «англійця» складно виховати уважного і відповідального сторожа: швидше, собака «зацілує» незнайомця, ніж застерігає на нього.
 • Англійський сетер – ідеальний варіант для сімей з дітьми: складно знайти хвостату няньку краще!
 • Представники породи не звикли змагатися за територію та увагу господаря, тому з радістю приймуть нового друга: собаку, кішку та навіть кролика.
 • Виставкова лінія сеттерів підходить для проживання у квартирі; робітниця ж потребує більшого простору та можливості розім’яти лапи в обгородженому дворі.
 • Навчання новим командам може бути скрутним через впертість, властиву деяким англійським сетерам.
 • Порода потребує щоденного ретельного догляду, що не завжди подобається собаківникам-початківцям.

Зовнішні дані

Англійський сетер – красивий, статний, елегантний собака вище середнього зросту. Максимальна висота у загривку – 68 см, вага близько 25 кг.

У сеттера міцний корпус, довга, мускулиста шия, м’язисті кінцівки з компактними лапами, широкі, глибокі груди. Голова довга, з чіткими лініями, перехід від чола до морди яскраво виражений, морда подовжена. Очі округлі від горіхового до темно-коричневого кольору. Мочка носа чорна чи коричнева (залежно від забарвлення). Вуха висячі, посаджені на рівні очей, середньої довжини. Хвіст шаблевидний або прямий, посаджений на рівні спини; на хвості є довгий, гарний підвіс.

Шерсть дуже гарна: густа, шовковиста та м’яка; довга на тулубі, коротка на голові і передній стороні кінцівок. Забарвлення: чорно-крапчасте, оранжево-крапчасте, лимонно-крапчасте, коричнево-крапчасте або триколірне (чорно- або коричнево-крапчасте з підпалинами).

daa67d8c3f30bf3f4fabdfb78799aa95

Характер

Ці собаки люблять спілкуватися і завжди прагнуть перебувати в центрі уваги. Вони люблять грати з дітьми та демонструють себе відданими, вірними друзями.

Англійські сетери – це ідеальні мисливці на пернату дичину. Вони чудово справляються із завданням на будь-якій місцевості, особливо на вологих низинах та болотах. Вони мають неймовірний нюх, здатний відчути видобуток здалеку. Крім того, сетери розвивають величезну швидкість. А наближаючись до видобутку, м’яко і безшумно підкрадаються, мов дикі коти.

Здоров’я та догляд

392dca21f1681bc544dd7bc0a4fc1216

Англійські сеттери чудово почуваються в умовах утримання в заміських будинках. Можуть жити і в місті за умови щоденних активних прогулянок. Вони необхідні їм для правильного розвитку та підтримки форми.

Повноцінне харчування та рух – запорука здоров’я цих енергійних собак. У них великий потенціал, що поєднується з природною кмітливістю та активністю. І його обов’язково треба задіяти та розвивати в активних іграх, заняттях спортом та інших ситуаціях.

Ретельного догляду вимагають вуха сетера. Їх необхідно регулярно оглядати і прочищати, тому що надмірне скупчення у вухах сірки та бруду сприяє розвитку отиту. При необхідності сеттерам чистять очі за допомогою звичайного ватного тампона, змоченого у воді або спеціальному лосьйоні.

Вовна сеттера рекомендується вичісувати щонайменше 2 рази на тиждень.

Історія

b6f2a694e192e6f5df60ebd9ddc41e5f

Вважається, що предками англійського сетера були старі європейські собаки. Вони були відомі своїми мисливськими якостями і багато років використовувалися для полювання з мережею на птахів. Проте звідки прийшли предки сеттера, батьківщина цієї породи, безумовно, Англія.

У 17-18 ст. з популяризацією вогнепальної мисливської зброї породу вдосконалили. Сетери стали набагато швидшими та сильнішими.

Своїм подальшим перетворенням сеттери багато в чому завдячують Е. Лавераку. Протягом 50 років, починаючи з 1825 р., він змінював та вдосконалював якості породи шляхом відбору та інбридингу. Виведені Лавераком собаки неймовірно цінувалися в Англії, Ірландії та Шотландії. У Росію англійський сетер було завезено на початку 20 століття.

З кожним роком порода набуває нових та нових шанувальників. Англійські сетери – найвідоміші та найзатребуваніші з усіх сетерів.