Наявність в будинку пса завжди величезне щастя як для дітей, так і для дорослих. Однією з найбільш спокійних і відданих собак вважається порода акіта-іну. У ній поєднуються вся гармонія і спокій японської культури.

Історія походження

акіта іну фото
Ця порода собак бере свій початок з глибокої давнини, і існує вже більше восьми тисяч років. Була виведена в провінції Акіта на японському острові Хонсю. Предками акіта-іну вважаються китайська шпіцеобразних порода, що схрещувалися з мастифами. Первісне покликання акити-іну було полювання.
Стандарт породи затвердили 17 липня 1982 році в Америки.

Опис породи акіта-іну

Акіта-іну далеко не мініатюрна порода собак, вона досить потужна, але в той же час дуже
красива, від неї просто не можна відірвати очей. Шерсть густа і щільна, хвіст часто закинуть за спину. У акити-іну мордочка азіатського типу, велика з довгим чолом і невеликими стоячими вухами.

Стандарти породи:

 1. Вага дорослої суки від 32 до 45 кг, кобеля від 40 до 45 кг.
 2. Зростання в загривку суки 58-64 см, кобеля 64-70 см.
 3. Шість подвійна з густим підшерстям, верхній волосся довше і грубіше. Підшерсток дуже ніжний, схожий на пух. Довжина вовни 5 см, але на животі і хвості вона може бути довшим.
 4. Лоб широкий і має улоговинку посередині. Морда середньої довжини з товстою основою. Губи чорного кольору, дуже щільні.
 5. Очі у акіта-іну невеликі, трикутної форми, з коричневою обведенням.
 6. Вуха не дуже великі, трикутної форми, стоячі, трохи нахилені вперед.
 7. Шия величезна і мускулиста, шерсть на ній утворює своєрідний комір.
 8. Спина пряма, міцна, груди широкі.
 9. Хвіст закручений доверху.
 10. Тривалість життя акити-іну від 10 до 12 років.

Читайте також: Чи готові Ви придбати цуценя?

Окрас

Забарвлення акити-іну може бути найрізноманітнішим, починаючи від рудого закінчуючи тигровим. Колір шерсті повинен бути чітким і яскравим. Плями можливі, але вони теж повинні чітко виділятися.
Найбільш популярна забарвлення є:

 1. Тигровий – готівковий рудий, чорний і білий колір.
 2. Червоний – собака повністю руда, тільки на лапах, животі, морді присутні білі плями.
 3. Білий – якщо не брати до уваги кінчика носа.

Характер акіта-іну

характер акіта іну

Акіта-іну володарі прекрасного характеру. Собаки цієї породи з легкістю стануть вашими найкращими друзями. Адже вони тихі, спокійні, ласкаві, гавкають тільки коли це необхідно. Ця порода дуже охайна, завжди чисті і без неприємного запаху. Такі собаки дуже терплячі і чудово ладнають з дітьми, мають схильність до захисту господаря.

Оскільки здавна акіта-іну використовувалася для полювання і володіє власницьким інстинктами, її потрібно ще в ранньому віці привчати до інших тварин. Без цього собаки можуть агресивно поводитися по відношенню до інших, особливо собакам того ж статі. Але якщо ж вони ростуть, наприклад, з кішкою, то будуть чудово з нею уживатися.
Також це відмінні сторожові собаки і дуже сильні захисники. Надзвичайно розумна, врівноважена собака, але в той же час незалежна, вперта і наполеглива, але це в тому випадку якщо не отримує достатнього навантаження.

Дресирування або як виховувати акіта-іну

Це не міні собачка на яку можна надіти одяг і просто грати, а й процес дресирування акіта-іну вимагає величезного терпіння і витримки. Виховання цієї не маленькою собаки проходить повільно, кожен представник цієї породи вимагає певний підхід і увагу. Її не рекомендується виховувати в якості сторожового пса. Собака розвивається дуже повільно, остаточно дорослішає тільки до двох років.
Її лінь може з легкість змінитися грайливим настроєм. Характер кожного індивідуума цієї породи потрібно ретельно вивчати і тоді це принесе плоди. Заводчики починають дресирування з раннього віку.

Догляд та утримання

 1. Акіта-іну не відноситься до вибагливим собакам, утримувати в домашніх умовах не складе труднощів. Але якщо вона живе в квартирі обов’язково два рази в день її потрібно вигулювати, адже вони досить активні. Щотижня кілька разів потрібно розчісувати, а коли настає линька через день.
 2. Догляд за ротовою порожниною теж дуже важливий. У чотири місяці починається зміна зубів. У цей період потрібно стежити щоб молочні не затримувалися на довго в пащі собаки. Це призводить до неправильного прикусу. Також потрібно чистити зуби як мінімум раз на тиждень.
 3. Це не той пес який зрадіє водним процедурам. Йому абсолютно достатньо 2-3 купання в рік. При цьому потрібно використовувати миючі засоби для собак. Після купання шерсть потрібно розчесати і просушити феном.

здоров’я

Собаки породи акіта-іну зазвичай мають добре здоров’я. Однак вони не
виняток і мають схильність до деяких захворювань:

 • дисплазії стегнового суглоба;
 • здуття живота;
 • хвороби фон віллі Бранда;
 • катаракта;
 • глаукома;
 • атрофія сітківки;
 • алергії.

ВАЖЛИВО!  Не забувайте, що після придбання собаки вам потрібно звернутися у ветеринарну клініку для отримання паспорта і повного огляду. Лікар складе для вас графік щеплень від всіх інфекційних хвороб. Адже кожна вакцинація дуже важлива щоб ваш щеня завжди відчував себе добре.

чим годувати

чим годувати акіта-іну

Харчування акити-іну має бути корисним і збалансованим. На питання «чим годувати цуценя?», «Який корм краще використовувати?» можна відповісти з легкістю, адже вони невибагливі до їжі, але не варто нехтувати вітамінами для вовни і постійно стежити за вагою. Акіта-іну мають схильність до ожиріння. Ця порода також прекрасно уживається і в вольєрі на вулиці, але повинні бути зроблені всі щеплення.

Відео

Фото акіта-іну

акіта-іну фотозовнішній вигляд акіта-інуцуценята акіта інуяпонська акіта-інуісторія походження акіта інурозплідники акіта-інутигрове забарвлення акіта-інускільки коштує щеня акіта-інудресирування акіта-інуздоров'я акіта-інуціна на цуценя акіта-інируді акити

Скільки коштує щеня

Придбати послід породи Аката іну з родоводом можна від 30 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Собаки, які беруть участь в різного роду виставках будуть стояти дорожче.
Але якщо ж ви готові купити цуценя просто з рук, недорого, його ціна буде починатися від 8 000 тисяч рублів.
Буде корисно: Як вибрати цуценя?

розплідники

Порода акіта-іну дуже поширена, заводчиків теж безліч, вам не важко буде знайти хороший розплідник. Не забувайте читати відгуки по розплідниках.

в Росії:

http://mai-hoshi.ru

в Україні:

http://akita-inu.com.ua

Акіта-іну завжди буде для вас надійним другом і опорою завжди. А вашим дітям він буде дарувати тільки радість і турботу. Не сумнівайтеся і заводите саме цю породу!